Dominantna profesionalna delatnost je ultrazvučna dijagnostika kardioloških oboljenja (ehokardiografija, stresehokardiografija i transezofagealna ehokardiografija), a posebno polje interesovanja su kardiološke bolesti u trudnoći. Asistent je na Medicinskom fakultetu Novi Sad i Šef Kabineta za ehokardiografiju na Klinici za kardiologiju, Instituta za KVB Vojvodine. Stručno se usavršavala u Nemačkoj, Engleskoj, Francuskoj i Italiji. Autor je i koautor brojnih radova. Počasni je član Evropskog udruženja za srčanu insuficijenciju i Internacionalnog udruženja za hipertenziju u trudnoći „ISSHP“.
USLUGE:

Saveti iz ordinacije
Šećerna bolest (Diabetes mellitus)
DEFINICIJA: Šećerna bolest je skup metaboličkih bolesti čija je glavna karakteristika hiperglikemija (povišen nivo šećera u krvi) nastala zbog poremećaja sekrecije insulina, njegovog delovanja ili oba. Hronična hiperglikemija dovodi do oštećenja mnogih organa i organskih sistema (očiju, bubrega, nerava, srca i krvnih sudova).DEFINICIJA: Šećerna bolest je skup metaboličkih bolesti čija je glavna karakteristika hiperglikemija (povišen nivo šećera u krvi) nastala zbog poremećaja sekrecije insulina, njegovog delovanja ili oba. Hronična hiperglikemija dovodi do oštećenja mnogih organa i organskih sistema (očiju, bubrega, nerava, srca i krvnih sudova).
Kako održavati šećer u normalnim granicama
Dugotrajno povišen nivo šećera u krvi (glukoze) uzrokuje oštećenja ćelija, u prvom redu malih i velikih krvnih sudova. Usled toga dolazi do oštećenja funkcije važnih organa. Najćešće su zahvaćeni oči, srce, bubrezi, mozak. Samokontrolom se obično meri šećer pre uzimanja bilo kakve hrane ili lekova, 2 sata posle jela i posle terapije i 15 minuta nakon fizičke aktivnosti (da bi se proverilo kako terapija i fizička aktivnost utiču na nivo šećera u krvi).
Šta treba znati pre punkcije nodusa štitaste žlezde (priprema)
Piše: dr Tijana Ičin Punkcija čvorova u štitastoj žlezdi [...]